Підйом захворюваності на COVID-19 спостерігатиметься до середини березня, потім піде на спад – Кузін

В Україні підйом захворюваності на COVID-19 спостерігатиметься до середини березня, а після цього буде поступовий спад. Наразі продовжує домінувати штам “Омікрон”. Про це журналісту УНН розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Цитата

На запитання, який штам коронавірусу наразі домінує, Кузін відповів: «”Омікрон”, причому звичайний, який циркулював раніше. Реєструємо те, що поступово і прогресивно по нових областях додається штам XBB.1.5 (“Кракен” – ред.)».

Він зазначив, що новий підвид коронавірусу “Кракен” має властивості швидше передаватися, і на цьому тижні він вже був зареєстрований на території Львівської області.

«Але ми не очікуємо, що буде якесь суттєве зростання. Завантаженість ліжок не перевищує 10%, ми будемо спостерігати такі підйоми захворюваності, я думаю, ще до середини березня сто відсотків, і після того буде поступовий спад», – розповів Кузін.

Доповнення

Кузін в кінці лютого повідомляв, що кількість хворих на коронавірус в Україні кожного тижня збільшується.

Він також повідомляв, що новий підвид штаму “Омікрон” XBB.1.5, або “Кракен”, має певні імунологічні та вірусологічні особливості. Він передається набагато швидше й більше йде від імунної відповіді.

У січні 2023 року в Україні зафіксували перший випадок зараження новим штамом COVID-19 “Кракен”.

Загалом наразі вже шість областей мають підтверджений варіант нового штаму: Сумська, де був перший пацієнт, Закарпатська, Тернопільська, Одеська, Черкаська та Львівська області.