Предстоятель ПЦУ: Монахи Києво-Печерської лаври чекають остаточних рішень влади

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній заявив, що Печерська лавра повернеться до свого духовного коріння як невід’ємна частина українського народу. За його словами, частина монахів Києво-Печерської лаври чекають остаточних рішень від влади.

Про це першоєрарх розповів в інтерв’ю orthodoxtimes.gr, передає «Аргумент».

“Архимандрит Авраамій, з братії монастиря Московського Патріархату, приєднався до Української Православної Церкви, був призначений мною настоятелем лаври, яка нині є частиною Православної Церкви України. Ми також маємо постійні контакти з іншими лаврськими монахами, які чекають остаточних рішень держави щодо лаврських будівель. Вони хочуть залишитися в лаврі в складі монастиря ПЦУ і ми готові їх прийняти. Разом відновимо лавру”, – зазначив він.

Митрополит Епіфаній висловив незадоволення діяльністю митрополита УПЦ МП Павла, який, на його думку, ігнорував громадську думку та перетворився на найскандальнішого єрарха в Україні.

За словами митрополита Епіфанія, Україна більше не може терпіти пропаганду “руского міра” в лаврі.

“Хіба Церква, суспільство і держава повинні все це терпіти? Чи можете ви уявити собі ситуацію, коли іноземна держава, з якою Греція перебуває у стані війни, контролює монастирі Афону, і в цих монастирях проповідують, що немає грецької нації, що грецька мова не має Божого благословення і що грішно нею розмовляти? Чи можна було б терпіти таку ситуацію? Я думаю, ні. Але ми в Україні довго терпіли. Однак цьому терпінню прийшов кінець. Через порушення умов оренди держава, як власник усього лаврського комплексу, розірвала угоду зі структурами Московського Патріархату. І зараз, виходячи з режиму власності, структури Московського Патріархату не мають права користування лаврським комплексом”, – пояснив митрополит Епіфаній.

Митрополит закликав до мирного розв’язання цієї проблеми, але одночасно наголосив, що Церква, держава і суспільство не можуть дозволити ворогові використовувати лаврське паломництво для поширення ідеології, яка виправдовує винищення українського народу.

“Процес триває, і ми виступаємо за мирне вирішення. Але для Церкви, держави і суспільства важливо, щоб ворог не використав нашу головну святиню для поширення своєї ідеології, яка виправдовує наше винищення. Кожен, хто хоче молитися Богу і жити за чернечим уставом в лаврі, може це зробити. А той, хто хоче молитися і служити «русскому миру», повинен піти”, – підсумував Предстоятель ПЦУ.