Правоохоронці перевіряють закупівлі для укриттів Києва — прокуратура

Столичні правоохоронці розслідують кілька кримінальних проваджень щодо закупівель дороговартісних речей для укриттів Києва.Про це повідомили у Київській міській прокуратурі у відповідь на запит «Української правди».

У прокуратурі зазначили, що після появи резонансних повідомлень щодо закупівель в укриття овочерізокстільців, барабанів було відкрито кілька кримінальних проваджень за фактами можливої розтрати коштів службовими особами Управління освіти Дніпровської РДА при проведенні у 2022–2023 раках процедури публічних закупівель обладнання для облаштування укриттів. Процесуальне керівництво в них здійснює Дніпровська окружна прокуратура Києва.

Крім того, слідче управління поліції Києва веде розслідування у ще одному кримінальному провадженні — щодо можливої розтрати коштів службовцями управлінь освіти райадміністрацій та службової недбалості службовців Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА при проведенні публічних закупівель для укриттів.

У прокуратурі пояснюють: до оприлюднення інформації про проведення процедури закупівлі районні управління освіти, як розпорядники бюджетних коштів, зобов’язані надавати цьому Департаменту КМДА обґрунтування доцільності закупівлі, її обсягів, допустимого рівня та очікуваної ціни, тендерну документацію, а також запрошення до переговорної процедури для вивчення та, у разі необхідності, відповідного реагування.

Термін вивчення та реагування на документи не повинен перевищувати 10 робочих днів із дня їх отримання. Оприлюднення інформації про проведення процедури закупівлі має здійснюватися лише тоді, якщо Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту не має зауважень.

Оскільки низка закупівель, обставини яких розслідуються в межах досудового розслідування, відбулися, є підстави вважати, що зауважень щодо вищевказаних закупівель у Департаменту не було, наголошують у прокуратурі.

Також зазначається, що прокурори направили відповідні запити до райадміністрацій Києва та Департаментів КМДА. Також під час досудового розслідування встановлюються обставини постачання суб’єктами господарювання вказаних товарів.