Найвідоміший у світі ранній пращур людини Люсі могла ходити прямо: що це означає для нас

Найвідоміший у світі ранній пращур людини Люсі могла ходити прямо: що це означає для нас

Майже 50 років по тому нове дослідження може покласти край десятирічній дискусії про те, як вона робила свої кроки.

Вчені зробили висновок про вигляд м'язів вимерлого виду, порівнюючи їх із м'язами сучасної людини. Структура скелета і м'язові прикріплення Homo sapiens дають цінну інформацію про те, як могли бути влаштовані м'язи Люсі – предку людини віком майже 4 млн років.

Про це пише видання Live Science.

Рештки Люсі — найкраще збережені зразки австралопітеків з усіх коли-небудь виявлених. 40% її скелету виявили в регіоні Хадар в Ефіопії в середині 1970-х років. Аналіз її кісток свідчить про те, що її зріст становив 1 метр, а вага — від 13 до 42 кілограмів. Існування Люсі свідчить про те, що наші предки могли ходити прямо задовго до того, як розвинувся великий мозок.

Дослідниця Ешлі Вайзман з Інституту археологічних досліджень Макдональда Кембриджського університету застосувала техніку цифрового моделювання, щоб відтворити 36 м'язів на кожній нозі Люсі. Реконструкція чітко демонструє, що Люсі мала здатність розгинати стегна і випрямляти колінні суглоби, подібно до рухів, які спостерігаються у сучасних людей. Це означає, що австралопітеки афарські були здатні до прямоходіння.

Крім того, модель показує співвідношення жиру та м'язів у ногах Люсі, що свідчить про значно вищу мускулатуру порівняно з сучасною людиною. Співвідношення нагадує бонобо (Pan paniscus), до того ж стегна Люсі, ймовірно, складаються приблизно на 74% з м'язів і зменшеної кількості жирової тканини, на відміну від середнього показника для людини, що становить 50%. Примітно, що певні литкові та стегнові м'язи займали вдвічі більше місця в ногах Люсі, ніж у сучасної людини.

Історія Люсі

Відкриття Люсі в 1970-х роках було грандіозним, оскільки її рештки містили 40% скелета, а 47 із 207 кісток бездоганно збереглися. Знайдене включало частини її рук, ніг, хребта, ребер, тазу, нижньої щелепи та черепа.

Визначено, що вона належить до виду “Австралопітек афарський”, а назвали її Люсі тому, що археологи, які знайшли її, у той час слухали “Lucy In The Sky With Diamonds” гурту The Beatles.

Дослідники кажуть, що вона була молодою людиною, коли померла, зростом трохи більше одного метра і вагою менше, ніж 30 кг.

Відтоді деякі експерти припускали, що вона присідала і перевалювалася, як шимпанзе, тоді як інші вважали, що вона рухалася, як людина.

Нагадаємо, італійські археологи виявили скам'янілі рештки неандертальців в печері Гваттарі, розташованій в муніципалітеті Сан-Феліче-Чирчео недалеко від Риму.

 А у печері у Південній Африці австралійські археологи знайшли “кузена” предка людини. Paranthropus robustus ходив землею приблизно в той самий час, що і прямий предок людини Homo erectus.