Може знищити цілий континент на планеті: до Землі летить небезпечний астероїд

Може знищити цілий континент на планеті: до Землі летить небезпечний астероїд

Камінь має величезний розмір.

Сьогодні, 15 червня, до Землі наблизиться астероїд, який у разі падіння на планету може спустошити цілий континент.

Про це пише видання Jerusalem Post.

Астероїд 2020 DB5 дійсно потенційно небезпечний для Землі. Справа в тому, що цей камінь має величезний розмір — вчені вважають, що його ширина становить від 800 до 850 метрів. 

За даними NASA, цей гігантський космічний камінь зближувався з нашою планетою вже 6 разів, починаючи від 1905 року. Останній раз він пролітав повз Землю 28 років тому, а після того, як він повторить такий же безпечний для нас рух 15 червня, чекати на його появу поруч із нашою планетою варто не раніше 2048 року.

Хоча астероїд 2020 DB5 і не повинен впасти на Землю, якби сталася така подія, це була б справжня катастрофа для планети, кажуть вчені. Якщо такий величезний астероїд зіткнеться із Землею, то в кращому випадку це призведе до спустошення одного з континентів (дивлячись куди впаде), а в гіршому випадку це може спричинити глобальну катастрофу.

Нагадаємо, вчені з'ясували, що як мінімум 28 астероїдів шириною в 1 км і більше в найближчі 1000 років можуть підлетіти на дуже близьку відстань до Землі, тобто набагато ближче, ніж Місяць.

Астрономи попереджають, що падіння астероїда навіть шириною в 1 км або трохи більше може  знищити сотні мільйонів людей, викликати глобальні руйнування і зміни клімату.  Дослідники кажуть, що у найближчі 1000 років жоден великий астероїд не впаде на Землю. Хоча вчені вважають, що гравітаційний вплив Сонця, інших планет і непередбачувані умови космосу можуть внести корективи в траєкторію руху великого астероїда. Однак. якщо внаслідок таких подій шанс зіткнення із Землею величезного каменю і існує, він дуже маленький, кажуть астрономи.