Кухар-робот зі штучним інтелектом готує ідеальні страви після перегляду відеорецептів

Кухар-робот зі штучним інтелектом готує ідеальні страви після перегляду відеорецептів

Зокрема, він зробив салати.

Шеф-робот успішно приготував салати після перегляду відеороликів, де люди демонструють рецепти.

Про це пише yahoo.com.

Дослідники з Кембриджського університету запрограмували робота кулінарною книгою із восьми простих рецептів салатів. Робот також зміг самостійно вигадати дев'ятий рецепт.

“Ми хотіли подивитися, чи зможемо ми навчити робота-кухаря тому ж поступовому навчанню, що й люди”, – сказав дослідник Гжегож Сохацький.

Шеф-робот зміг переглянути 16 відеороликів, у кожному з яких людина демонструвала рецепт, перш ніж визначити, що це був за рецепт, а потім підготувати його.

Сохацький сказав, що рецепти не були “складними” і це були “по суті нарізані фрукти та овочі”.

Робот розпізнавав правильний рецепт у 93% випадків і міг виявити невеликі відхилення у кожному рецепті, наприклад, приготування подвійної порції чи звичайна людська помилка.

Дослідник  додав: “Нашого робота не цікавлять відеоролики про їжу, які стають вірусними у соціальних мережах — за ними просто надто складно стежити. Але в міру того, як ці роботи-кухарі будуть краще і швидше визначати інгредієнти у відеороликах про їжу, вони, можливо, зможуть використовувати такі сайти, як YouTube, для вивчення цілої низки рецептів”, – додав він.

Нагадаємо, вчені створили першого у світі робота, який дихає, пітніє та тремтить. Він може краще допомогти зрозуміти, як людське тіло реагує на теплі хвилі.