За три години роботи Єдиного реєстру зброї авторизувалися понад 3,5 тисячі людей — МВС

23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї. Лише протягом перших трьох годин запуску реєстру в Єдиному вікні для громадян авторизувалися понад 3,5 тисячі власників зброї та зацікавлених осіб.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, люди активно цікавляться реєстром: в середньому по 500 користувачів одночасно відвідують сторінку Єдиного вікна.

«Ці дані підтверджують важливість та довгоочікуваність запуску реєстру. Але є прохання без гострої потреби не завантажувати запитами в один день систему. Реєстр працюватиме не лише сьогодні», — зазначив міністр.

Що за реєстр зброї?

З 23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї (ЄРЗ). Він допоможе автоматизувати облік зброї та, як очікується, зробить процес отримання дозволів доступнішим для громадян.

У Міністерстві внутрішніх справ, пояснили, що основними перевагами впровадження ЄРЗ є те, що громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю. Окрім того, завдяки диджиталізації послуг процедура отримання дозволів буде спрощена.

Загалом після запровадження ЄРЗ:

  • відбудеться перехід дозволів в електронний формат;
  • з’явиться можливість подати документи на зброю в електронному кабінеті через «Єдине вікно громадянина» або у спеціальному магазині торгівлі зброєю;
  • інформація про зброю та дозволи в майбутньому відображатимуться в «Дії»;
  • замість паперових бланків будуть формуватися витяги з ЄРЗ із QR-кодами.