Журналіст УНІАН перебуває в полоні російських військових – колеги

Кореспондент інформаційної агенції УНІАН Дмитро Хилюк перебуває в полоні російських військових. Про це повідомила його колега, журналістка Наталія Богута, а також організація «Медійна ініціатива за права людини».

«За нашими даними, його забрали окупанти ще на початку березня і зараз утримують у пункті для полонених у місті Димер Київської області», – зазначила Богута.

Журналістка також додала, що медіаспільноста повідомила про факт затримання та місце утримання Хилюка Центрз обміну, СБУ, Офіс президента та генпрокурорку Ірину Венедіктову.

«Медійна ініціатива за права людини» посилається на вже звільнених із полону чоловіків, які стверджують, що бачили Хилюка в будівлі одного з підприємств у Димері.

Станом на 13 березня фонд «Справедливість для журналістів» (JFJ) задокументував щонайменше 35 атак на журналістів в Україні від початку Росією повномасштабної війни.

Станом на 24 березня, російські військові вбили 5 і поранили 7 журналістів за перший місяць повномасштабної війни Росії в Україні.

5 березня під Києвом загинули оператор американського каналу Fox News П’єр Закржевський та українська журналістка Олександра Кувшинова.

13 березня був убитий американський режисер і журналіст Брент Рено, коли його автомобіль потрапив під обстріл із боку військ РФ на блокпосту в Ірпені під Києвом. 51-річний Рено їхав з американським журналістом Хуаном Арредондо, який був поранений і доставлений до лікарні в Києві. У поліції Києва повідомили, що російські війська відкрили вогонь по машині.

18 березня редакція hromadske повідомила, що їхня журналістка Вікторія Рощина, ймовірно, у полоні російських військових. Згодом її звільнили.

22 березня журналісти повідомили про те, що у зоні бойових дій під Києвом зник фотожурналіст Макс Левін. Наразі його доля невідома.