До Землі летить небезпечний подвійний астероїд

До Землі летить небезпечний подвійний астероїд

Вже завтра він наблизиться до нашої планети.

У понеділок, 12 червня, до Землі підлетить подвійний астероїд гігантських розмірів під назвою 1994 XD.

Про це пише Live Science.

Його розмір вчені оцінюють у діапазоні між 370 і 830 метрів (а точно визначити розміри цих каменів складно через те, що вони досить тьмяні та погано відбивають сонячне світло). Тому, якщо астероїд 1994 року XD справді може мати ширину в 830 метрів, то це означає, що він навіть трохи більше, ніж найвища будівля у світі — Бурдж Халіфа в Дубаї (висота 828 м).  Швидкість його польоту становить  76 тисяч км/год.

Нагадаємо, вчені з'ясували, що як мінімум 28 астероїдів шириною в 1 км і більше в найближчі 1000 років можуть підлетіти на дуже близьку відстань до Землі, тобто набагато ближче, ніж Місяць.

Астрономи попереджають, що падіння астероїда навіть шириною в 1 км або трохи більше може  знищити сотні мільйонів людей, викликати глобальні руйнування і зміни клімату.  Дослідники кажуть, що у найближчі 1000 років жоден великий астероїд не впаде Землю. Хоча вчені вважають, що гравітаційний вплив Сонця, інших планет і непередбачувані умови космосу можуть внести корективи в траєкторію руху великого астероїда. Однак внаслідок таких подій шанс зіткнення із Землею величезного каменю і існує, він дуже маленький, кажуть астрономи.