До Землі летить великий астероїд на швидкості 25 тисяч км/год

До Землі летить великий астероїд на швидкості 25 тисяч км/год

Вже завтра він наблизиться до нашої планети.

У п'ятницю, 9 червня, на небезпечну відстань до Землі підлетить астероїд під назвою 2023 JB3.

Про це пише Hi Tech.

Астероїд під назвою 2023 JB3 виявили менш ніж місяць тому. За даними вчених, розмір астероїда оцінюють у 50 метрів, хоча існують припущення, що його розмір може бути 80 метрів. Точні розміри астероїдів з'ясувати складно, тому вчені часто називають діапазон розмірів.

Завтра цей астероїд повинен пролетіти повз Землю на відстані 5,4 млн км зі швидкістю 25 тисяч км/год. За даними NASA, астероїд 2023 JB3 належить до групи навколоземних космічних каменів під назвою Атони. Він здійснює повний оберт навколо Сонця за приблизно 330 земних днів, водночас може відлітати від нашої зірки на відстань у 170 млн км. Тобто це трохи далі, ніж розташована Земля від Сонця.

Нагадаємо, вчені з'ясували, що як мінімум 28 астероїдів шириною в 1 км і більше в найближчі 1000 років можуть підлетіти на дуже близьку відстань до Землі, тобто набагато ближче, ніж Місяць.

Астрономи попереджають, що падіння астероїда навіть шириною в 1 км або трохи більше може  знищити сотні мільйонів людей, викликати глобальні руйнування і зміни клімату.  Дослідники кажуть, що у найближчі 1000 років жоден великий астероїд не впаде Землю. Хоча вчені вважають, що гравітаційний вплив Сонця, інших планет і непередбачувані умови космосу можуть внести корективи в траєкторію руху великого астероїда. Однак внаслідок таких подій шанс зіткнення із Землею величезного каменю і існує, він дуже маленький, кажуть астрономи.