Військові зусилля рф в Україні “підживлюються” турецьким експортом

Минулого року турецькі компанії експортували техніку, яка необхідна для збройних сил рф, на десятки мільйонів доларів. Це демонструє, як росія може нарощувати технічну силу, попри міжнародні санкції, передає УНН з посиланням на WSJ.

Деталі

Дані показують, що щонайменше 13 турецьких фірм експортували товарів на загальну суму не менше 18,5 млн доларів, включаючи вироби з пластику, гуми та транспортні засоби. Експорт відбувався щонайменше 10 російським компаніям, які знаходяться під санкціями США за їхню роль у нападі рф на Україну.

Турецькі фірми відправляли до рф 15 мільйонів доларів у вигляді ліфтів, електрогенераторів та інших товарів американського виробництва. Цим вони порушили експортний контроль США, який покликаний позбавити рф життєво важливого військового обладнання.

Минулого року США та понад 30 інших країн ввели санкції проти Росії у відповідь на її повномасштабне вторгнення в Україну, намагаючись позбавити кремль коштів, зброї та технологій, необхідних йому для ведення війни.

Зараз США чинять тиск на треті країни, наприклад такі як Туреччина, щоб ті не забували про ключові аспекти санкцій. Наприклад, наприкінці минулого року високопосадовці США попередили Туреччину, що турецькі громадяни можуть бути оштрафовані та засуджені до тюремного ув’язнення за обслуговування літаків американського виробництва, що літають у рф та з рф і порушують експортний контроль.