Вчені створили першого у світі робота, який дихає, пітніє та тремтить – фото

Вчені створили першого у світі робота, який дихає, пітніє та тремтить - фото

Наразі у світі є 10 манекенів ANDI, але багато роботів належать виробникам спортивного одягу.

Дослідники з Аризонського державного університету (ASU) удосконалили першого робота, який виробляє тепло, тремтить, ходить і дихає, як людина.

Ідея полягає в тому, що випробувальний робот на ім'я ANDI може краще допомогти вченим зрозуміти, як людське тіло реагує на теплі хвилі. Про це пише ladbible.com.

Проєкт Tempe Campus Університету штату Аризона фінансувався за рахунок гранту NSF Major Research Instrumentation Grant, спеціально створеного ASU компанією Thermetrics.

Високотехнологічний гаджет здатний імітувати цілу низку функцій людського організму з приголомшливими 35 різними областями поверхні тіла манекена, кожна з яких індивідуально контролюється за допомогою датчиків температури, датчиків теплового потоку та пір, які насправді виробляють піт.

Робот ANDI / Фото: Christopher Goulet/ASU / ©

“Ми намагаємося розробити дуже добре розуміння того, як тепло впливає на людське тіло, щоб ми могли кількісно розробити речі для вирішення цієї проблеми. Ви не можете поставити людей у небезпечні екстремально жаркі ситуації та перевірити, що станеться. Але нам відомі ситуації в Долині, коли люди помирають від спеки, і ми й досі не до кінця розуміємо, що сталося. ANDI може допомогти нам розібратися в цьому”, — наголосила вчена-атмосферниця Дженні Ванос, доцентка Школи сталого розвитку ASU.

Робот ANDI / Фото: Christopher Goulet/ASU / ©

Ця новина є приголомшливим проривом, оскільки ANDI є першим тепловим манекеном, який тепер можна використовувати на відкритому повітрі завдяки унікальному внутрішньому каналу охолодження, щоб допомогти дослідникам краще зрозуміти, чому виникає тепловий стрес в організмі людини і, зокрема, що може зробити надзвичайно спекотну погоду фатальною в деяких випадках.

Наразі у світі налічується 10 манекенів ANDI. Багато роботів належать виробникам спортивного одягу і використовуються для його тестування. Але ANDI ASU — лише одна з двох моделей, які зараз використовуються дослідницькими інститутами.

І науковий прорив не зупиняється на досягнутому, оскільки цього літа дослідники об'єднають ANDI з біометеорологічним тепловим роботом ASU на ім'я MaRTy, щоб працювати разом і краще зрозуміти механізми людського потовиділення.

Робот ANDI / Фото: Christopher Goulet/ASU / ©

Аріан Міддел, доцентка Школи мистецтв, медіа та інженерії, пояснила: “MaRTy може розповісти нам, як штучне середовище змінює кількість тепла, що потрапляє на тіло, але MaRTy не знає, що відбувається всередині тіла. MaRTy вимірює навколишнє середовище, а потім ANDI може розповісти нам, як тіло може реагувати”.

“Ми можемо переносити різні моделі ІМТ, різні вікові характеристики та різні захворювання в ANDI”, — сказав Анкіт Джоші, науковий співробітник ASU, який веде роботу з моделювання та провідний оператор ANDI. “У хворого на діабет терморегуляція відрізняється від терморегуляції здорової людини. Тому ми можемо зважити на всі ці зміни за допомогою наших індивідуальних моделей”.

Нагадаємо, в Африці знайдено наскельні малюнки, які були залишені за 100 000 років до появи Homo Sapiens. Відкриття у вапнякових печерах змінюють уявлення вчених про еволюцію людини.