Вчені з’ясували, скільки насправді важить Чумацький Шлях

Вчені з'ясували, скільки насправді важить Чумацький Шлях

Масу можна обчислити за допомогою кривої обертання.

Автори нового дослідження представили максимально точне, як вони вважають, значення маси нашої галактики.

Про це пише Phys.

Один зі способів оцінити масу Чумацького Шляху полягає в тому, що слід досліджувати рух зірок у нашій галактиці. Більшість зірок обертається по круговій орбіті навколо галактичного центру. Тому можна використовувати швидкість зірки та її відстань від центру галактики, щоб визначити масу всередині її орбіти.

Використовуючи залежність швидкості від відстані, можна отримати так звану криву обертання. Саме вимір кривої обертання і в Чумацькому Шляху, і в інших галактиках дозволив вченим з'ясувати, що вони мають набагато більшу масу, ніж можна отримати, спостерігаючи за зірками. Завдяки цьому астрономи дійшли висновку, що більшість маси галактик становить темна матерія.

Нині вчені знають, що більшість маси Чумацького Шляху не зосереджена у центрі, а простягається далі у вигляді галактичного гало. Його масу можна обчислити за допомогою кривої обертання, але також за допомогою спостережень за кульовими зоряними скупченнями.

Ці скупчення є компактною групою зірок, пов'язаних гравітацією, які рухаються по галактиці як єдиний об'єкт. Вимірювання їх руху допомагає виміряти масу галактичного гало.

Як показує дослідження, маса Чумацького Шляху становить 1 трильйон мас Сонця, плюс-мінус кілька сотень мільярдів сонячних мас.

Раніше вчені заявили, що з центру Чумацького Шляху надходять сигнали, що повторюються, і можливо представники позаземної цивілізації у такий спосіб хочуть заявити про себе.