Британія має підготуватися до розпаду РФ після невдалого держперевороту, — The Times

У Лондоні вважали, що війна в Україні може призвести до політичних заворушень усередині Росії. Але провальний заколот Пригожина змусив дипломатів спішно готуватися до інших процесів.

Велика Британія має підготуватися до раптового розпаду Росії після невдалої спроби державного перевороту. Про це з посиланням на власні джерела всередині уряду повідомив The Times 26 червня.

Медіа пише про те, що від самого початку вторгнення британські чиновники вважали, що війна в Україні може призвести до політичних заворушень у Росії. Але швидкість подій, що відбулися у вихідні, змусила дипломатів спішно готуватися до інших результатів.

“Від самого початку вторгнення (в Україну, — ред.) одним із найочевидніших сценаріїв було те, що війна може призвести до політичних заворушень удома, у Росії”, — сказав журналістам член британського уряду на правах анонімності.

Відповідаючи на запитання медіа, чи може це спричинити колапс у Кремлі, співрозмовник журналістів сказав, що Британія має готуватися до цілої низки різних сценаріїв.

“Ми повинні чекати, спостерігати і дивитися, що буде далі. Це може бути перша глава чогось нового”, — сказав політик.

Зі свого боку міністр кабінету міністрів заявив, що британська підтримка України залишається незмінною, але додав, що Велика Британія не втручатиметься у внутрішні справи Росії.

“Очевидно, що в Росії склалася дуже нестабільна ситуація, але це в основному внутрішня справа”, — сказав The Times Джон Глен, головний секретар британського Казначейства.

Нагадаємо, дещо раніше президент Туреччини Ердоган заявив про те, що придушення заколоту Пригожина допоможе повернути мир в Україну. Турецький лідер у розмові з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом зазначив, що “деескалація ситуації в Росії запобігла незворотним гуманітарним катастрофам на українській землі”.

Також повідомлялося, що Китай через добу відреагував на заколот Пригожина. У публікації МЗС КНР згадується про те, що засновник ПВК “Вагнер” прийняв пропозицію Олександра Лукашенка про відступ на території Білорусі. У повідомленні також ідеться, що в РФ можуть закрити кримінальну справу на Пригожина.