Арахамія закликав перевірити військкомів усіх областей після розслідування про начальника ТЦК Одещини

Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія закликав уповноважені органи провести перевірки щодо військкомів усіх областей після розслідування журналістів, яке показало маєток в Іспанії родини начальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова.
Про це Арахамія написав у Telegram.

Він заявив, що розслідування про одеського військкома «відняло в нього мову».

Арахамія оголосив, що, як член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки, ініціював розгляд цього випадку й детальне його висвітлення у ЗМІ.

«Готую звернення до правоохоронних органів і беру під особистий депутатський контроль хід розслідування […] Просто шокований від цинізму того, що відбувається», — пише Арахамія.

Керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в етері «Свобода Live» заявила, що наразі Борисов і далі виконує свої обовʼязки, оскільки службове розслідування не знайшло підстав для відсторонення від посади.

Вона також зазначила, що одеський військком виїжджав за кордон на законних підставах.

«Нині встановлено, що його виїзд за кордон на той момент був абсолютно санкціонований і дозволений. Тобто порушень не виявлено. Решту звинувачень, підозр і так далі розслідують правоохоронні органи, діяльність яких ми коментувати не можемо», — сказала Гуменюк.

За її словами, Борисов, надавши всі потрібні документи, «виїжджав на лікування, як свідчать результати службового розслідування».

Про що йдеться?

Журналісти-розслідувачі «Української правди» відшукали в Іспанії маєток та офіс, що належать матері й дружині начальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова.

Видання зазначає, що згідно з витягами з іспанського реєстру родина Борисова за час повномасштабної війни придбала на іспанському узбережжі нерухомості й автівок на мільйони доларів США.

Ще в березні в ЗМІ поширилася інформація, що матір головного військового комісара Одеси придбала віллу у провінції Марбелья в Іспанії, а дружина — комерційну нерухомість поруч. Також, як зазначається, у власності родини з’явився позашляховик Mercedes Gelendvagen.

Після розголошення цієї інформації Борисова відсторонили від виконання службових повноважень, а Державне бюро розслідувань відкрило провадження за фактом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану й незаконного збагачення (ч. 5 ст. 426-1, 368-5 Кримінального кодексу України).

Журналісти УП взяли витяги з іспанського реєстру на маєток і офісне приміщення. Ті, як зазначається, підтвердили, що власниками майна на близько 4,5 млн євро є родичі Борисова. Сам Борисов заявив, що не володіє інформацією про придбання маєтків його родиною.